Fotokopi Makinesi Özellikleri

Fotokopi Makinesi Özellikleri

Fotokopi Makinesi Özellikleri
Farklı konfigürasyonlarda üretilen fotokopi makineleri, iş hayatında varlığını devam ettiren teknoloji ürünleri arasındadır. Baskı yaptığı kağıdın boyutundan, çözünürlük kalitesine kadar pek çok unsur fotokopi makinesi özellikleri olarak sayılabilir. A3 boyutunda çıktı alınabilen makinelerin yanı sıra farklı DPI’larda çözünürlüğe sahip fotokopi makineleri de yaygın hale gelmiştir. 1 dakikada ürettiği kopya miktarı da bu konudaki özellikler kapsamında sayılabilir. Isınma süresi de fotokopi makinesinin sahip olduğu diğer bir özelliktir. Bu konuda diğer bir ölçüt ise ilk baskının aldığı zamandır. 8 saniye ve daha az sürelerdeki ilk baskı zamanı, bir başarı ölçütü olarak kabul edilebilir. Doküman işlemcisi ile toner dahil olmak üzere toplam 50 kg ağırlığındaki fotokopi makineleri oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Güç tüketimi konusuna değinmeden geçmemek gerekir. Uyku modunda, bekleme modunda ve kopya işlemi sırasında geçen süre, sağlıklı fotokopiler üretme konusunda tercihleri belirleyen unsurlardır.

fotokopi makinesi özellikleri,fotokopi makinesi özellikleri,fotokopi makinesi özellikleri,fotokopi makinesi özellikleri

fotokopi makinesi özellikleri

fotokopi makinesi özellikleri

fotokopi makinesi özellikleri

fotokopi makinesi özellikleri

fotokopi makinesi özellikleri
fotokopi makinesi özellikleri

Fotokopi Makinesinden Beklentiler
Genel itibariyle 220 – 240 V, 510-60 Hz olarak üretilen fotokopi makineleri, aynı zamanda farklı ses düzeylerine sahiptir. Makinenin kopyalama yapılırken çıkardığı ses ile birlikte bekleme modunda çıkardığı sesler desibel cinsinden öğretilmektedir. Fotokopi makinesi seçiminde marka ve modelin yanı sıra standart – opsiyonel işlevlerinin ne olacağına da karar vermek gerekiyor. Kopyalama hızı dakikada ne kadar fotokopi çekileceğini vermektedir. Fotokopi makineleri artık ön bellek özellikleriyle de tercih sebebi olmaya başlamıştır. Bu konuda da standart ve maksimum değerler bulunmaktadır. Aynı zamanda workstation gibi büyük hacimli işler için kullanılan modellerde sabit disk özelliği de bulunuyor. Doküman işleyici tek taraflı ya da çift taraflı olarak otomatik doküman beslemesi yapabilmektedir. Öte yandan fotokopi makineleri standart ve maksimum kağıt kapasitesi özellikleriyle de ön plana çıkabilmektedir. Tarama özelliği olarak da farklı platformlara tarama yapılabiliyor.

Yeni Nesil Makineler
Günümüzde üretilen modern ve yüksek kapasiteli fotokopi makinesi özellikleri arasında ağ taraması, e-postaya tarama, masa üstüne tarama, posta kutusuna tarama ve ana sayfaya tarama da bulunuyor. Bu makineler tarama yazılımları da kullanmaktadır. Ayrıca e-postaya faks iletme gibi ekstra özelliklere sahip makineler ede bulunuyor. Bu bakımdan öncelikli faks gönderme, ses giriş monitörü, otomatik faks iletimi azaltma, şaryodan faks, sayfa-sayfa iş durumu gibi özellikler ise üst model fotokopi makinelerinin özellikleri arasına girmiştir. Otomatik ortalama ve sığdırma, otomatik tepsi seçme, otomatik tepsi değiştirme gibi bir takım özellikler de yeni nesil fotokopi makinelerde artık rastlanan bir durumdur. Aylık baskı hacmi ve görev döngüsü gibi yeni nesil özelliklerle yüksek kapasiteli fotokopi hizmetleri büyük bir kolaylıkla yerine getirilmelidir. Hangi nesilden olursa olsun fotokopi makinelerinden maksimum performans ve uzun kullanım ömrü bekleniyorsa, periyodik bakımlarının tam ve zamanında yapılması son derece önemlidir.

how can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

see our gallery

Çözüm ortağı mı arıyorsunuz?