Yüksek Performanslı Fotokopi Makineleri

Yüksek Performanslı Fotokopi Makineleri
Ofislerdeki iş boyutuna bağlı olmak üzere yüksek performansta fotokopi makinesi ihtiyacı doğabilir. Ancak konu kopyalama merkezleri gibi çok büyük iş yükünün olduğu bir ortam ise fotokopi makinesi profesyonel olmalıdır. Bu konuda kendini ispatlamış birtakım marka ve modeller vardır. Modellerin konfigürasyonları zamanla artmakta, her yeni modelde üstün özellikler gelmektedir. Bu noktada, günümüz itibariyle profesyonel fotokopi makineleri konusunda ön plana çıkan özelliklerden bahsedilebilir.

Fotokopi makinelerinden standart işlevi olan kopyalamanın yanı sıra yazdırma, tarama ve faks gibi ekstra özellikler de beklenmektedir. Makinelerin kopyalama hızı, tercih sebebini belirleyen unsurlar arasındadır. Kimi modeller dakikada 25-30 sayfaya kadar kopyalama imkanı tanımaktadır. Yüksek konfigürasyonlu bu modellerde ayrıca aygıt belleği standart ve maksimum olarak gelmektedir. Ayrıca sabit disk sahibi olan makineler de bulunmaktadır. Doküman işleyici olarak ise çift yönlü otomatik doküman besleyiciler revaçtadır. Diğer önemli bir konu ise standart – maksimum kağıt besleme kapasitesidir.

Yüksek Performanslı Fotokopi Makineleri
Yüksek performanslı fotokopi makineleri arasında kendine ait işlemcisi olan modeller de yaygındır. Kopyalamanın unsurlarından birisi de tarama olduğundan tarama hedefleri de bu konuda tercih sebebi olmaktadır. Örneğin posta kutusuna tarama yapanlar, ana sayfaya tarama, e-postaya tarama, masa üstüne tarama ve ağ taraması gibi üstün nitelikte tarama hizmeti veren modeller söz konusudur. Bu modeller ayrıca tarama yazılımları da kullanmaktadır.

yüksek performanslı fotokopi makineleri, yüksek performanslı fotokopi makineleri, yüksek performanslı fotokopi makineleri, yüksek performanslı fotokopi makineleri

yüksek performanslı fotokopi makineleri

yüksek performanslı fotokopi makineleri

yüksek performanslı fotokopi makineleri

yüksek performanslı fotokopi makineleri

yüksek performanslı fotokopi makineleri
yüksek performanslı fotokopi makineleri

Günümüz fotokopi makineleri kopyalama ve taramanın yanında faks hizmeti de sunduğundan çeşitli özelliklerde faks gönderme kapasiteleri bulunmaktadır. Örneğin öncelikli faks gönderme, ses giriş monitörü, otomatik yeniden bellek gönderme, otomatik faks iletimi azaltma, “batch” transmission, yayın, delay faks, şaryodan faks, kapak sayfaları bunlar arasındadır. Ayrıca makinede “sayfa-sayfa” iş takibi gibi birtakım opsiyonel hizmetler de yeni nesil makinelerde bulunan özellikler arasında sayılabilir.

Yeni Nesil Makineler
E-postaya faks imkanı da sunan yeni nesil makineler aylık baskı hacmine sahiptir. Görev döngüsü de artık profesyonel makinelerde bir tercih sebebidir. Bazı modeller aylık maksimum 75.000 görüntüleme yapmakta, 12.000 sayfa aylık baskı hacmine sahip olarak üretilmektedir. Bunlar yüksek performans beklenen profesyonel fotokopi makineleri konusunda tercih sebebi olan özellikler arasında başlarda gelmektedir. Bu kapasiteleri gerektiren işler ise profesyonel kopyalama merkezlerinde yapılmaktadır. Üretkenlik özelliklerine de bu noktada değinmek yerinde olacaktır.

Örneğin bazı profesyonel makineler not alma, filigran, asetat ayırıcı, örnek set, otomatik tepsi seçme, otomatik ortalama, otomatik tepsi değiştirme, “bates” damgalama, harmanlama, iş oluşturma, kapaklar, eş zamanlılık, kullanıcıya özel boyutta sayfalar, işi yarıda kesme ve sabit disk harmanlama gibi üst düzey hizmetler de sunmaktadır. Söz konusu makineler bakımından en kritik konu düzenli bakımların aksatılmamasıdır. Marka seçimindeki kritik nokta ise yedek parça ve sarf malzemelerinin hesaplı bir şekilde temin edilmesidir.

how can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

see our gallery

Looking for a First-Class Business Plan Consultant?