Fotokopi Makinesi Önerileri

Fotokopi Makinesi Önerileri
Konu fotokopi makinesi önerileri olunca tercih edilecek makineye olan ihtiyacın öncelikle gözden geçirilmesi şarttır. Çeşitli özelliklere sahip fotokopi makineleri tercih edilirken, önceliklerin belirlenerek buna göre marka ve model çalışması yapılması tavsiye edilmektedir. Tercih sebebi olarak, fotokopi makinesinin sahip olacağı özellikler arasında desteklediği kağıt boyutları, baskı kalitesi ve ısınma süresi gibi konularda bir karara varılması gerekir.

Tarama hizmetinin ötesinde, taranan belgeyi e-posta olarak gönderebilen bir makineye ihtiyaç da olabilir. A4 boyutunun yanı sıra A3 boyutunda da çıktı alınması gereken bir cihaza da ihtiyaç olabilir. Marka seçimi konusunda ise sınırsız – ücretsiz bir teknik servisi olan, hesaplı toner tedariki imkanı sunan, en az arızalanan marka seçilmelidir. Ayrıca bakımlarının tam ve zamanında yapılması, fotokopi makinesinin kullanım ömrünü uzatan bir unsurdur. Garanti şartları bakımından müşterilere avantajlı hizmet sağlayan markaların seçimi de önemlidir.

Hangi Fotokopi Makinesi?
Fotokopi makineleri analog ve dijital olarak da bir sınıflandırmaya tabidir. İhtiyacın çeşitliliğine göre iki seçenekten biri seçilmelidir. Dijital fotokopi makinelerinin analogdan farkı, bilgisayar ağına ve dolayısı ile internete çıkışının olmasıdır. Bu şekilde tarayıcı – fotokopi – faks gibi ofis hayatının vazgeçilmezleri, rahatlıkla yerine getirilebilmektedir. Taranan bir dokümanın e-posta ekinde atılması da büyük bir kolaylıktır.

fotokopi makinesi önerileri, fotokopi makinesi önerileri, fotokopi makinesi önerileri

fotokopi makinesi önerileri

fotokopi makinesi önerileri

fotokopi makinesi önerileri

fotokopi makinesi önerileri

fotokopi makinesi önerileri
fotokopi makinesi önerileri

Fotokopi Makinesi Önerileri
Toner, bir sarf malzemesi olarak, fotokopi makineleri ve yazıcıların en çok maliyetine katlanılan unsurudur. Yapı itibariyle toz ve polimer katkısından ibaret olan toner, fotokopiden çıktı alınması için kritik önem taşır. Zamanla silik çıktı alınmaya başladığında tonerin bittiği anlamına gelmektedir. Bu konuda tonerler fabrikasyon ürün olan orijinal toner, eşdeğeri anlamına gelen muadil toner ve boş toner dolumunun söz konusu olduğu dolum toner gibi isimlere ayrılmaktadır. Orijinal tonerlerin pahalılığından şikayet edenler tarafından diğer toner yöntemleri geliştirilmiş durumdadır.

Sarf Malzemesi ve Öneriler
Kimi fotokopi makineleri, orijinal toner kullanımının dışındaki diğer toner çeşitleriyle karşılaştığında hata vermektedir. Kullanım ömrü göz önüne alındığında orijinal toner kullanımı fotokopi makinelerinin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Ancak yüksek fiyatlar, tüketicileri bu konuda arayışa itmiş ve başka çıkış yolları üretilmiştir. Öte yandan kullanılan kağıdın kalitesi ve ağırlığı da fotokopi makinesinden randıman alınması için önemli bir konudur. Makineden alınan çıktının kalitesini belirleyen hususlardan birisi de çözünürlük meselesidir.

Öte yandan periyodik olarak bakım ve temizlik gibi konular da fotokopi makinesinin ömrüne etki eden unsurlar arasındadır. Farklı çeşitlilikteki sonlandırma seçeneklerine sahip pek çok firmalar arasında Xerox, Kyocera, HP, Lexmark, Ricoh, Develop, Canon, Minolta, Konica gibi pek çok fotokopi markası bulunmaktadır. Bunlar farklı sarf malzemesi ve yedek parça fiyatlarına sahiptir. Bunların arasından yapılacak seçimde en önemli kriterler yukarıda sıralanmıştır. Bu kriterlere uygun bir şekilde rahatlıkla tercih yapabilirsiniz.

how can we help you?

Contact us at the Consulting WP office nearest to you or submit a business inquiry online.

see our gallery

Çözüm ortağı mı arıyorsunuz?